Első sorban jó alaposan tisztítsuk meg motorunkat a sáros vagy sós netán latyakos felverődésektől! Menünk végig minden apró részleten, a váz kanyarulatain és zugain. Ezt a legcélszerűbb egy gőzborotvával tenni. A tank legyen teletankolva, hogy megakadályozzuk a tank belső falának oxidációját. Mosás után alaposan fújjuk le a láncot láncspray-vel, ami nem egy nagy de annál fontosabb feladat.Ezután ami fontos: garázsban lesz motorunk tárolva, vagy esetleg kint a szabad ég alatt? Lehetőség szerint a fűtött vagy legalább szellős de fedett tárolást javasolom.
Meleg, fűtött garázsban: már nincs sok tennivaló. Eresszünk ki egy kis nyomást a kerekekből (1. 8 bar alá), bakoljuk fel, hogy ne terheljük a gumikat. Elég a középsztender, de lehet egy speciális motortartó bak is. Talán érdemes egyszer áldozni rá, hiszen spórolja a gumit, ugyanakkor elengedhetetlen eszköze a láncfeszítésnek és kerékcserének is. Amire még figyelni kell a garázsban az, az olajcsere-periódus. A kenőolajat nem árt futásteljesítménytől függetlenül félévente lecserélni, mert állás közben is oxidálódik! Különösen káros, ha sokat futott olajjal hagyjuk állni, hagyni motorunkat, mivel ebben beszivárgott égéstermékekből keletkezett kénsav található a nyugvó csapágyakban és a főtengelycsapágyakban, ami oxidációs folyamatokat indít el. Ha motorunkat mégsem tudnánk fűtött garázsban tartani, mindenképp törekedjünk arra, hogy legalább fedett, szellős helyen legyen!
Szabadt ég alatt: a nejlon-fólia alkalmazása, mint takarás nem egészséges megoldás, mert a hideg fémen lecsapódó vízpára sosem tud felszáradni, ami sokkal többet árt a motorunknak, mint használ. Vízhűtéses motoroknál, ellenőrizzük a hűtőfolyadék fagyállóságát. Az akkumulátort mindig szereljük ki, és meleg helyen, tároljuk! Havonta egyszer szereljük vissza a motorba, indítsuk be, majd járassuk, amíg a blokk el nem éri az üzemi hőmérsékletet. Vigyázat, félhidegen ne állítsuk le a motort, mert tönkreteheti a gyertyákat! Ilyenkor töltődik az akkumulátor, és újraéled a motor, ami megakadályozza az olajban, és az üzemanyagban lerakódások képződhessenek. A benzingőz agresszívabb oldószer, mint maga a benzin, így a hosszú állás után a karburátorból elpárolgó benzingőz kikezdheti a gumitömítéseket. Még egy dolog! Akarjuk-e télen is használni a motorunkat? Ha nem, akkor sajnos be kell mennünk a legközelebbi okmányirodára, és egy negyedévre kijelenteni a motort. Kevés költsége van, de sok időbe telik viszont megmarad egy tank benzin ára!