Elveink  |  Gy.I.K  |  Médiaajánlat  |  Kezdőlapnak  |  Honlapajánló 2019. október 22. kedd, napja van.  

szabadban.hu webmail

 Támogatottjaink
. BOM - 2020 Bp. Olimpia
. Budapest-Bamako
. Budapest Titans
. Cseh László
. Dani Gyöngyi
. Farkas Györgyi
. F1 Racing
Exprerience
. Hungexpo
. Kis Sándor - Technosport
. Klein Dávid
. Kovács László Formula2
. Kovács Niki 600 EB
. OLIMPIA
. ParaJet-Ski

  Fogyatékkal élők
  Mindennapok
  Paralimpia
  Sportélet

  Földön - Bakancsban
  Barlangászás
  Hegy- és Sportmászás
  Túrák, séták
  Ti küldtétek
  Tippek trükkök

  Földön - Hóban - Jégen
  Curling
  Gyorskorcsolya
  Jégen (szabadidő)
  Jégkorong
  Jégvitorlás
  Műkorcsolya és Jégtánc
  
  Sífutás
  Síugrás
  Snowboard
  Szánkó és Bobsport
  Tippek-trükkök
  Ti küldtétek

  Földön - Kétkerék
  Gyorsasági motorsport
  Enduro és más motorsport
  Motorokról
  Motoros rendezvények
  Quad
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  BMX
  Kerékpárok
  Kerékpáros rendezvények
  Mountainbike
  Országúti kerékpársport
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Földön - Négykerék
  3,2,1.GO!
  Autó különlegességek
  Autós programok
  Forma1
  Gokart
  Gyorsasági autósport
  Oldtimer és programok
  Rally és egyéb autósport
  Terepjáró
  Terep-Rallye
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Földön - Sportok még
  Asztalitenisz
  Atlétika-Torna
  Boksz
  Budo
  Duatlon - Triatlon
  Egyéb sportok
  Extrém
  Fegyveres sportok
  Futás aszfalton
  Futás terepen
  Futball-Futsal
  Golf
  Golyós sportok
  Háromtusa-Öttusa
  Kézilabda
  Kosárlabda
  Más labdasportok
  Mozgás
  Röplabda
  Sportkülönlegességek
  Sportpolitika
  Sportvilág
  Squash
  Tenisz
  Tollaslabda
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Földön - Vitalitás
  Aerobic
  Egészség
  Erőnlét
  Fitness
  Táncsport
  Táplálkozás
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Levegőben
  Ejtőernyő
  Hőlégballon
  Kisrepülők
  Sárkányrepülés
  Siklóernyő
  Vitorlázó repülés
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Vízben
  Búvárkodás
  Csónak és vizitúrák
  Csónak, Kajak-Kenu
  Hajó, Yacht, Motorcsónak
  Horgászsport
  Jet-Ski
  Kite-Surf
  Motorcsónaksport
  Műugrás - Toronyugrás
  Rafting és vadvízi sportok
  Surf
  Úszás-Szinkronúszás
  Vitorlázás
  Vizilabda
  Vizisí és Wakeboard
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Kedvenceink - Állatsportok
  Halak
  Kutyák
  Lovak
  Madarak
  Minden más
  Ti küldtétek
  Tippek-trükkök

  Sporttal kapcsolatban
  Dopping
  Kultúra
  Létesítmények
  Navigáció - GPS
  Rólunk
  Sportkultúra
  Támogatjuk
  Partnereink

 
Cikk beküldése    |    Boltkatalógus    |    Fórum    |    Piactér     |    Sportfotók    |    Sportvideók    |    Humoros videók    |    Humor    |    Rólunk


34234234
 
 
2016. év legjobb magyar sportolói
2016-12-22 13:10:32
Kategória: Sportvilág


Ők voltak idén a legjobb magyar sportolók

A hazai szövetségek 1964 óta minden évben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter.

A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

A baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:
Amerikaifutball:
Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

Autósport:
Michelisz Norbert (Honda) 3.
gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

Atlétika:
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

Baseball/Softball:
Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.
Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

Birkózás:
szabadfogás:
Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
kötöttfogás:
Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
nők:
Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

Bridzs:
Dumbovich Miklós (Kibic) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

Búvárúszás:
uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.
Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

Curling:
Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.
Palancsa Dorottya (UTE) 5.

Erőemelés:
erőemelés:
Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
fekvenyomás:
Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés:
Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.
Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

Fallabda:
A szövetség idén nem jelölt.

Footgolf:
Zsuppán Péter (Outsiders) 1.
Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:
Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

Hódeszka:
Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

Gyarmati Panka
Forrás: Gyarmati Panka / Facebook
Íjászat:
Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.
3D:
id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.
terep:
Kakas István (Malév SE) 2.
pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.
történelmi:
Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.

Jet-ski:
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.

Jégkorong:
Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.
Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
inline:
Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

Kajak-kenu:
gyorsasági:
kajak:
Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.
Kozák Danuta (UTE) 5.
kenu:
Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
maratoni:
kajak:
Csay Renáta (Graboplast Győr)
Boros Adrián (Tolna)
kenu:
Kövér Márton (Merkapt SE)

Karate:
Tadissi Yves Martial (UTE) 2.
Sterck Laura (MTK) 1.

Kerékpár:
országúti:
Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.
Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
pálya:
Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.
Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.
terem:
Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
hegyi:
Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.
Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
BMX cross:
Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
downhill:
Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.
Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
trial:
Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x
cyclocross:
Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.
Orosz Anita (Trek SE) 1.
para:
Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László - TuttoBici-HungaroFondo) 1.

Kézilabda:
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:
Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.
Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

Hanga Ádám, a legjobb magyar férfikosaras
Forrás: RIA Novosti/Alexander Vilf
Kosárlabda:
Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
3x3 szakág:
Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.
Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.
Jászapáti Petra (SZKE) 1.
gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 3.
műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 3.

Labdarúgás:
nagypálya:
A januári M4 Sport - Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost.
nők:
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.
futsal:
Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.
Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.
strandlabdarúgás:
Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

Lovas sport:
ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

Motorcsónak:
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

Motorsport:
Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.
Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

Műugrás:
Kormos Villő (RLSE) 4.

Ökölvívás:
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.
Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 4.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

Repülősport:
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

Ritmikus gimnasztika:
Kis Alexandra (MTK) 1.

Rögbi:
7-es:
Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.
15-ös:
Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

Röplabda:
teremröplabda:
Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsabai RSE) 1.
strandröplabda:
Bagics Balázs, Tóth András (Kispest SE) 1.
Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.
ülőröplabda:
Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.
Molnár Nikoletta (MTK) 1.

Sakk:
Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

Sí:
alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.
Miklós Edit (MTK) 5.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 6.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.
szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.
Major Veronika (KELK) 1.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.
Jung Beáta (BKV Előre) 1.

Számszeríjászat:
Match kategória:
Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.
Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.
Field kategória:
Mátrai István (BPLE) 2.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

Szektorlabda:
szektorlabda szakág:
Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.
12 érintéses szakág:
Puskás László (Debreceni EAC) 1.

Szörf:
Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

Tájfutás:
Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.
Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.
Trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.
tájkerékpár:
Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

Teke:
Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

Tekvondó:
Patakfalvy Luca (MTK) 1.

Tenisz:
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.
Babos Tímea (MTK) 5.

Tollaslabda:
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

Torna:
szertorna:
Hidvégi Vid (KSI SE) 2.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.
aerobik:
Hegyi Dóra (Flex HD) 2.
Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

Triatlon:
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 9.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

Versenytánc:
akrobatikus rock'n'roll:
Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.
Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.
versenytánc:
László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.
Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (MVM SE) 5.
Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 5.

Vízilabda:
Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.
Keszthelyi Rita (UVSE) 5.



Szerző: szabadban
Forrás: origo

A cikk képei:

 


szabadban.hu hírlevél, legfrisebb
híreink hetente a postafiókodba!




 
   

Ugrás az oldal tetejére

Médiaajánlat | Irjon nekünk | Impresszum